Naczelna Prokuratura Wojskowa w Warszawie

BIP Strona główna Katastrofa smoleńska Przydatne linki Kontakt

Komunikaty dotyczące katastrofy samolotu TU-154M w dn. 10.04.2010 r.

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

23.07.2015

15:38

Marek

Informujemy, że w dniu 23 lipca 2015 r. -  na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 17 czerwca 2004 r. o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora i postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki (Dz. U. nr 179, poz. 1843 z późn. zm.) - Izba Wojskowa Sądu Najwyższego oddaliła jako niezasadną skargę 8 osób, wykonujących prawa zmarłych pokrzywdzonych, na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki w postępowaniu, toczącym się w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, a dotyczącym śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Izby Wojskowej Sądu Najwyższego odpowiedź na skargę, w której zawarła merytoryczne argumenty za  oddaleniem skargi jako bezzasadnej. 

Celem umożliwienia zapoznania się opinii publicznej z argumentami skarżących oraz stanowiskiem prokuratury wojskowej, poniżej publikujemy kopie ww. dokumentów, po ich uprzedniej anonimizacji.

Kopię postanowienia Izby Wojskowej Sądu Najwyższego z dnia 23 lipca 2015 r. opublikujemy niezwłocznie po jego wpłynięciu do prokuratury wojskowej.

 

Rzecznik prasowy NPW
wz. mjr Marcin Maksjan

...1

Wszelkie prawa zastrzeżone © NPW 2009