Naczelna Prokuratura Wojskowa w Warszawie

BIP Strona główna Katastrofa smoleńska Przydatne linki Kontakt

Komunikaty dotyczące katastrofy samolotu TU-154M w dn. 10.04.2010 r.

Oświadczenie Naczelnej Prokuratury Wojskowej

23.04.2015

12:53

Marcin Maksjan

W związku z wczorajszą publikacją w portalu „wPolityce.pl” pt.: „Dwa miesiące zwłoki. NPW w oczywisty sposób gra z władzą”, autorstwa red. Piotra Skwiecińskiego, Naczelna Prokuratura Wojskowa oświadcza, co następuje.
Przedmiotem przywołanego powyżej artykułu jest przekazana w dniu 22 kwietnia 2015 r. - za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej - informacja o odmowie udostępnienia polskiej prokuraturze wojskowej w pełnym zakresie określonych dokumentów, regulujących pracę kontrolerów ruchu lotniczego na lotnisku Smoleńsk Północny w dniu 10 kwietnia 2010 r.
Stanowisko uprawnionego organu Strony rosyjskiej w tej sprawie wpłynęło do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie (prowadzącej śledztwo dotyczące katastrofy smoleńskiej) w dniu 19 lutego 2015 r.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

20.04.2015

14:48

Janusz Wójcik

W związku z pojawiającymi się publicznie nieprawdziwymi, mylącymi bądź nieprecyzyjnymi informacjami odnoszącymi się,  zarówno do stanu śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, jak i sposobu informowania o tym śledztwie przez prokuraturę wojskową, poniżej przedstawiamy materiały pozwalające każdemu zainteresowanemu wyrobić samodzielną ocenę zasadności tych zarzutów.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

13.04.2015

16:14

Janusz Wójcik

W związku z treścią dzisiejszych publikacji w tygodniku Newsweek pt. „Ostatni lot” oraz „Lot w tunelu” informujemy, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie z całą pewnością nie udostępniła mediom zdjęć, wykonanych na pokładzie samolotu Tu-154 M nr 101, przedstawiających uczestników lotu z dnia 10 kwietnia 2010 r. do Smoleńska, publikowanych w ramach jednego z wyżej wymienionych artykułów.

Jednocześnie wyjaśniamy, że zdjęcia te są częścią materiału dowodowego śledztwa, który od lipca 2012 r. jest sukcesywnie udostępniany stronom postępowania i ich pełnomocnikom. Odbywa się to poprzez wydawanie płyt DVD, zawierających skany akt śledztwa, w tym wydruki ww. zdjęć.

Przypominamy, że w śledztwie dotyczącym katastrofy uczestniczy ponad 200 podmiotów, mających status stron (pokrzywdzeni i ich pełnomocnicy, podejrzani oraz ich obrońcy).

Nośniki z zapisami cyfrowymi przedmiotowych fotografii (tj. płyty CD), wydawano również wnioskującym o to stronom i pełnomocnikom.

Na zakończenie informujemy, że prokuratura nie wydawała zgody żadnej redakcji na udostępnienie także innych materiałów z postępowania, będących przedmiotem wskazanych powyżej publikacji.

 

Rzecznik prasowy NPW
p.o. ppłk Janusz Wójcik

1...2

Wszelkie prawa zastrzeżone © NPW 2009